Basın Danışmanlığı

NELER YAPARIZ?

Günümüzde kişi ve kurumların medyada görünürlüğünün artması, gerek itibar yönetimi gerekse faaliyet gösterilen sektörde “rekabet avantajı” elde edilebilmesi açısından büyük önem taşıyor. Bu açıdan medyayla kurulacak ilişkilerin doğru kurgulanması, doğru kanallar üzerinden istikrarlı çalışmalar yapılması, kişi ve kurumlar için temel gerekliliklerden biri haline geldi.

Basın Danışmanlığını yaptığımız markalarla bu süreçlerin sağlıklı şekilde yürütülmesi, medya stratejilerinin oluşturulması, haber değeri taşıyan unsurların belirlenmesi ve ön plana çıkartılması konularında çalışıyoruz. Bu unsurların belirlenmesinin ardından markalarımızın ürün ve hizmetlerinin yanı sıra, profesyonel oldukları alanlarla ilgili bilgi, tecrübe ve görüşlerini yansıtan basın bültenlerini medyayla paylaşıyor, basın mensuplarından aldığımız geri bildirimleri cevaplıyor ve medyayla iletişiminizde köprü görevini üstleniyoruz.

Kısacası Burdur Medya olarak, medya ilişkilerinin doğru yönetilmesinin kişi ve kurumlar için öneminin verdiği sorumlulukla hareket ediyor, güvenilir, disiplinli ve hızlı partnerleri olarak müşterilerimizle birlikte aynı hedefe doğru ilerliyoruz.

Nasıl Çalışıyoruz?

Kurumunuzun ya da haber değeri taşıyan ürün/hizmetinizin tanıtımına yönelik basın bülteni yazıyoruz. Haber oluşturacak ürün/hizmetinizi inceleyip, haber yaratmak konusunda danışmanlık yapıyoruz. Sonuçta; faaliyet gösterdiğiniz sektörün, ama daha da önemlisi herkesin okuyarak sizi tanımasına hizmet edebilecek, basın mensuplarının rahatlıkla kullanabilecekleri bir basın bültenine sahip olmanızı sağlıyoruz.

Yazdığımız basın bültenini, sizi ya da ürün/hizmetinizi en iyi anlatan yüksek kalitede görsellerle medyaya sunulmaya hazır hale getiriyoruz. Hazırladığımız basın kitinin, sektörel olarak filtreleyerek oluşturduğumuz ulusal ve yerel medya listesine dağıtımını yapıyor, böylelikle Basın Bültenlerinizin yayınlanabilirlik oranını artırmış oluyoruz. Bülten gönderimini takiben basın mensuplarından gelen geri bildirim sürecini yönetiyor, medyadaki görünürlüğünüzü en doğru şekilde maksimize ediyoruz.

Gazete, dergi, TV kanalı ve internet medyasında yayınlanan tüm haber ve reklamlarınızın medya takibini yapıyoruz. Medya takip sonuçlarını birlikte belirleyeceğimiz periyotlarda size rapor olarak ulaştırıyor, dilerseniz sizin adınıza ayrıca dijital ortamda arşivliyoruz.