İnternet Reklamı Nedir?

İnternet ve web ortamında yapılan her türlü tanıtım faaliyetine internet reklamcılığı denir. İnternet reklamı çok çeşitli olup, farklı şekillerde hazırlanmaktadır. Arama motorları başta olmak üzere, farklı sosyal paylaşım sitelerinde kullanılan, ayrıca web siteleri için hazırlanan bir çok internet reklamcılığı türleri vardır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte çağımızın reklam stratejileri de yön değiştirmiştir. Etkili pazarlama ve tanıtım kanalları da, bir çok avantaj sunan web ortamına kaymıştır.

İnternet Reklamcılığının Avantajları
 
İnternet Reklam ÇeşitleriTeknolojik gelişmelerle doğru oranda kullanımı artan bu reklam platformunun bir çok avantajı vardır. Bunlardan bazıları :

Ölçülebilir : Kiralanan bannerın kaç kişi tarafından tıklandığı, web sitesinin kaç kişi tarafından görüntülendiği, videonun izlenme sayısı, facebookta beğenme sayısı ve daha bir çok istatistiki bilgileri rahatlıkla görebilmemiz, reklam çalışmalarımızı raporlamamızı sağlar.

Ekonomiktir : Hedef kitleye ulaşma şekli bakımından fazla zahmet gerektirmediği için maliyeti de fazla değildir. Birim maliyet hesaplandığında ise en ekonomik olanıdır.

Bireyseldir : Hedef kitleye birebir ulaşma şansı verir. İnternet bağlantısı olan herkes ,girdiği web platformundaki reklamı görebilir. Bu da üretici firmanın müşterisiyle bire bir bağlantı kurmasını sağlar.

Esnektir : Kontrol daima reklam verendedir. İstediği anda değişiklik ve güncellemeleri yapabilir.